вторник, 11 август 2020

Вести

Павле Трајанов: Барањето за албанец премиер не е прифатливо, партија која ќе прифати таква уцена треба да се избрише од политичката сцена

Павле Трајанов претседател на Демократскиот сојуз дел од коалицијата на СДСМ во вечерашната емисија на „Само...
Хроника

Уапсен вработен во Специјалниот завод во Демир Капија откако бил фатен како бакнува и допира девојка згрижена во домот

Вработен од Специјалниот завод во Демир Капија вчера е уапсен, откако бил фатен на дело како допира и бакнува девојка...
Вести

Михаилов: Дојде време Заев да го направи последниот пазар, пазарот со оние за кои како што тој лично вели “не вредат ни пет пари”!

Од лош политичар не можеш да очекуваш добро решение, а од човек како Зоран Заев кој во политикава како да влегол...
Вести

Пренџов: Доколку Заев направи влада, повторно ќе добиеме негативен одговор од ЕУ, а граѓаните ќе тапкаат во место уште долго време

Во вечерашното издание на емсијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија, Потпретседателот на Граѓанска Опција...