вторник, 4 август 2020

Вести

Црни статистики по експлозијата во Бејрут: Најмалку 10 загинати, над 500 повредени, во болниците “врие“, војската на улица (ВИДЕО)

Стотици луѓе се хоспитализирани поради повредите со кои се здобија во денешната експлозија што се случи во пристаништето...