сабота, 11 јули 2020

Вести

Каракамишева: Министерката за одбрана има посебна политичка и правна одговорност, нејзината средба со Боки 13-ка само покажува до кое дно сме дојдени како држава

-Кога политичарите се ујдисани со луѓе со сомнителен бекграунд, во случајов Шекеринска и Боки 13-ка, тоа покажува...
Вести

Трајановски до Шилегов: Петре, народов околу фонтаната ти пречеше или во прашање е неспособноста да го сервисирате она што е веќе изградено ?

Поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски преку статус на Фејсбук пишува дека три години не работи...
Вести

Каракамишева: Ваучерите се предизборен поткуп на СДСМ и Заев, а Уставниот суд ја премолчи оваа скандалозна и дискриминирачка уредба со законска сила на владата

За случајот со Уставниот суд кој одби или се повлече да расправа по еден многу сомнителен чекор на владата која...
Вести

Мицкоски: Никој повеќе нема да шефува во Македонија и граѓаните, туку тој што ќе ја води владата ќе разговара и ќе го слуша народот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва, на претпоследниот ден од кампањата за предвремените парламентарни...
Вести

Јанушев: СДСМ можат повеќе криминал и повеќе да лажат, Заев рече дека ќе ги донесе и Гугл и Фејсбук, ама и тоа изгледа беше дело на некои пранкери

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 3 вечерва,...
Вести

Мисајловски во Гази Баба: Младите луѓе се иднината на нашата земја и ние сме должни да им ги обезбедиме сите услови за подобар животен стандард 

Носителот на листа во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски заедно со членот на Извршниот Комитет...