четврток, 9 јули 2020

Вести

Мисајловски: На 15-ти јули македонскиот народ ќе стави крај на сите порази и понижувања, доаѓа време на победи и успеси на Република Македонија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната единица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше...
Вести

Мицкоски: За 30 месеци успеавме да турнеме ненародна власт, правата битка ја добивме, следи втората, одлучувачката и победникот е ВМРО-ДПМНЕ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече  дека веќе...
Вести

Според анкетниот лист кој Заев го доставил до Антикорупциска тој е потпросечен македонски граѓанин, а вечерва на Алсат-М призна дека тој тежи околу 10 милиони евра

Иако Антикорупциската комисија не одзволува увид во деталите од имотните листови на премерот Зоран Заев тој вечерва...