петок, 3 јули 2020

Вести

Ѓорѓиевски: Денови нѐ делат до конечната победа, денови нѐ делат кога заедно ќе го кренеме македонското знаме и ќе прогласиме пад на режимот

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека денови нѐ делат до конечната победа, денови...
Вести

Мицкоски: Кој го тераше Заев да прифати сведителствата на дечињата да бидат со новото име, тоа никаде него пишува во договорот

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во „360 степени“ при што посочи дека ултиматумите...