вторник, 30 јуни 2020

Вести

Николоски со порака до Заев: Не ги троши украдените пари за пи-ар стратегии, ќе ти требаат после избори за адвокати тебе и на твоите пајташи

Ќе победиме во Струмица и во цела 4 ка. Прави Зоран Заев анкети како што правиме ние и знае дека дебело губи и на...
Вести

Мицкоски: Заев ја опљачкавте државата, планини затвораат за вас за да се шетате, а ќе ја забавувате јавноста со тоа што сум одел во теретана

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел на Телевизија 24 истакна дека додека Заев...
Вести

Мицкоски од Радовиш: После 15-јули ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за обнова ќе формираат влада, правда и закон мора да има и сите ќе одговараат, нема пакт со криминалот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на партијата и носителот на ИЕ 4, Александар...