петок, 5 јуни 2020

Вести

Незири: Отворањето на темата за избори и калкулациите од страна на партиите на власт, направи денес да имаме повторно пик на корона

Новинарот Џелал Незири смета дека отворањето на темата за датум за одржување на избори и калкулациите на партиите...
Вести

Ѓорѓиевски: Со сериозни реформи во правосудството Зоран Заев ќе одговара за криминалот и рекетот кој го направи во Република Македонија

Орце Ѓорѓиевски, член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека...
Вести

Ѓорѓиевски: Граѓаните добро знаат дека СДСМ е главниот виновник за овие поразителни бројки кои Република Македонија ги има во однос на пандемијата

Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа зборуваше за тоа како...