четврток, 4 јуни 2020

Вести

Мицкоски: Луѓето со право не веруваат на политичарите, затоа што премногу пати ги изневериле, јас верувам дека ќе покажеме дека може поинаку

Чувството кај граѓаните е дека политичарите не успеваат да го испорачаат тоа што го ветувале и тука ние сега не...
Вести

Мицкоски: Кризата со корона не поминува со пи-ар на Владата, семејствата во црно се завиваат, се губат човечки животи, не може ова да помине без одговорност

Не сакам дека верувам во тезата дека граѓаните се виновни за ситуацијата. Надележните имаа безусловна поддршка,...
Вести

„Не ги поддржувам мерките на власта за полициски час за Задушница, исто како и за Рамазан Бајрам, власта требаше да најде начин поинаку да го заштити здравјето на граѓаните“

Христијан Мицкоски, Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во телевизија 21 зборуваше за полицискиот час кој...
Вести

Мицкоски: Имаме троцифрена бројка заболени од корона, а според Заев треба да почнеме кампања за избори, тоа би било лудило да играме со човечки животи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Клик Плус“ на телевизија 21...
Вести

Мицкоски: Никако не може народот да биде крив за корона кризата, тоа го кажуваат политичари кои не сакаат да признаат одговорност

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 при што посочи...
Вести

Мицкоски: Од моментот кога Заев и Караџовски прогласија победа над короната бројот на заразени се триплираше, за ова мора да има одговорност

Логично е да дојде до олабавување на мерките кога видовме некое мини славење во Владата, бидејќи како што рекоа...
Вести

Мицкоски: Денес имаме 120 луѓе кои се новозаразени, и мислам дека има поважни теми од циркузот кој вчера го правеше власта на Боемска улица

Вечерва во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека има доста...
Вести

Лукаревска со демант дека била во козметички салон: Согласно протоколите, постојано сум под полициски надзор, како лице во изолација

Најостро ги демантирам тенденциозните дезинформации, лаги и конструкции кои одредени лица сокриени позади лажни...
Вести

Македонка која живее во Хрватска: Го ставаат градот под карантин, а не забрануваат да се излезе од него! Де проверете каде ви тече мозокот!

Наташа Чермак, Македонка која живее во Хрватска, каде победата над вирусот е сосема извесна и која го живееше хрватското...
Вести

Арсовска: 99 проценти од компаниите се засегнати од корона кризата, 49 проценти од компаниите имаат намалување на приходите од над 80 проценти

Претседателката на Сојузот на стопански комори, Даниела Арсовска во своето гостување во емисијата „А што не е...