четврток, 28 мај 2020

Занимливости

Убавата русокоса споделила фотографија од тоалетот, но не забележала дека ‘ѕирка’ задникот од нејзиното момче: „По 40 минути сфатив…“

Фотографијата ја избришала по 40 минути кога сфатила што направила, но веќе било доцна. Атрактивнакта Шенон Бат...
Вести

Трипуновски: Со ребалансот на буџетот СДСМ ги скрати средствата за помош на земјоделците, а ги зголеми за времените вработувања на партиските членови

Ние го критикуваме овој начин на водење на економија од страна на актуелната влада на СДСМ, бидејќи ова последно...
Вести

Муцунски: Олабавувањето на мерките не треба да бидат изговор за одење на избори, сите анкети велат дека 75% од граѓаните не сакаат брзи прламентарни избори

Сите анкети покажуваат дека 75% од граѓаните велат дека во Македонија не треба да има брри парламентарни избори,...
Вести

Трупуновски за антикризните мерки на СДСМ и Димковски: Тешка импровизација од типот колку нешто да се понуди и не значат никакво решение на проблемите на земјоделците

Дополнителниот заменик министер Цветан Трипуновски во вечерашното гостување во емисијата Што не е јасно на ТВ...
Вести

Јанушев: СДСМ роковите за избори ги вади од ракав, избори спротивно на закон и на грбот на здравјето и животот на граѓаните не е опција

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, вечерва во Телевизија 24, а во врска со потенцијалниот датум за...