понеделник, 25 мај 2020

Вести

Мицкоски: За уништувањето на здравствениот систем виновни сме сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори кои полнат џебови и бегаат

„ Не би бил чесен ако кажам дека целата вина е на ова раводство на СДСМ. Да точно сите наназад имаме и сносиме определана...
Вести

Мицкоски: Ништо не донесоа за народот се фалат со НАТО, а земјава ја прогласија хибриден режим, имаме Луј Витон обвинители и тонеме во корупција

Вечерва во емисија на Телевизија Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што посочи...
Вести

Мицкоски: Има исклучително ниска искористеност на првите два пакети мерки на владата, компании враќаат пари затоа што мерките не им користат

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски гостуваше на емисија на телевизија Клан каде што посочи...
Вести

„Август и септември цениме дека е најдобар период за одржување на избори, затоа што тогаш е најбезбедно за здравјето на граѓаните“

Вечерва во емисијата на телевизија Клан, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека крајот на...