сабота, 16 мај 2020

Познати

На 23 години палеше и жареше на евровизиската сцена и победи- денес Хелена Папаризу изгледа посериозно и непрепознатливо (ФОТО)

Грчката пејачка и победничка на Евровизија во 2005-та година Хелена Папаризу денеска има 38 години и се уште се занимава...
Вести

Без него не се може: Откако се донесе одлука за отворање на моловите, се отвори и пазарот во Шутка- еве како се врши дезинфекција таму (ФОТО)

Како што неодамна соопшти Комисијата за заразни болести, а одобри Владата беа отворени моловите на затворено...
Вести

Состојба со КОВИД-19 денес: Никако да се смири бројката на починати во регионот, а оваа земја со над 400 починати во последните 24 часа

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 4.674.580. Од нив починале 310.271, а оздравеле...
Вести

Каракамишева: Скандалозно е признавањето на претседателот на Уставниот суд дека повеќе од 30 закони се донесени спротивно на уставната постапка

Универзитетскиот професор Тања Каракамишева Јовановска на својот Фејсбук профил сподели статус во кои пишува...