петок, 15 мај 2020

Вести

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот: Тинејџерите во Турција ги напуштија своите домови за првпат по 42 дена од воведувањето рестриктивни мерки

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 4.584.012 лица. Од нив починале 305.786,...
Вести

Дерковски: ДИК мора да има оптимално најмалку 50 денови за да се завршат сите дејствија, околу 100 илјади луѓе ќе треба да бидат ангажирани за денот на изборите

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски во Телевизија Алфа вечерва, а во врска со изборите,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ со факти кои што го одбележаа денот: СДСМ е свесна дека нема услови за избори, Филипче бара да се продолжи вонредна состојба…

СДСМ е свесна дека нема услови за избори, Филипче бара да се продолжи вонредна состојба, сакаат на избори само...
Вести

Славески: Ребалансот на Буџетот е доказ дека економската ситуација не е приоритет на оваа влада, туку приоритет беше грабежот и делењето на тендери

Конечно владата предложи ребаланс на Буџетот на Република Македонија за 2020 година, како што разбравме од пресот...