четврток, 14 мај 2020

Вести

Арсовски до Костадинов: Над 30 илјади вработени во угостителскиот и хотелиерскиот сектор го изгубија работното место, а вие со пакет намирници сакате да ги поткупите граѓаните

Над 30 илјади вработени во угостителскиот сектор и хотелиерството ги изгубија своите работни места. Угостителите...
Вести

Арсовски до Костадинов: Владата на СДСМ во време на пандемија доделува лиценца за одгледување на марихуана на синот на Боро Стојчев

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 го запраша портпаролот на СДСМ,...
Вести

Мицкоски: Граѓаните да бидат спокојни, се до сега што сме ветиле ќе го реализираме, рамен данок од 8 проценти и целосна гилотина на царинските давачки, автопат од Велес до Битола

Со денови анализираме со луѓето кои што се тука, а се дел од економскиот тим со кој што јас работам, но и со оние...
Вести

Мицкоски: Филипче го прогласија за витез, нека внимава да не стане џелат и комисијата за заразни болести нека не трпи политички притисок

Во вечерашната емисија “Топ тема” на Телма телевизија лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Мицкоски: Новата вонредна состојба не им треба за да го заштитат народот, бидејќи тогаш Заев не би лицитирал со датуми, туку за да можат да носат уредби за поткуп

Во вечерашното издание на емисијата “Топ тема” гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој...