четврток, 7 мај 2020

Вести

,, Дали е коректно еден партиски функционер пред јавноста да објавува монтирани, стари архивски фотографии и со истото да се напаѓа полицијата?”

❗Објавите кои вечерва се појавија на социјалните мрежи, веројатно се резултат на стравот од професионално работење...
Вести

Чулев: Бараат да ги казнувам граѓаните безкруполозно, а илјадници граѓани се оставени без работа и се во лоша психолошка состојба

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија...
Познати

Сузана Манчиќ се збогува со Драган Вучиќ: Под тажните и емотивни зборови коментираше и уште поголемата ѕвезда од водителката (ФОТО)

Водителката и поранешна лото девојка, Сузана Манчиќ беше голема пријателка со Драган Вучиќ и честа гостинка во...
Вести

Владата со месеци криеше колку граѓани останале без работа: Славески се сомнева и во официјалните бројки поради нетранспарентноста на власта

Професорот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славески во своето гостување во емисијата „А што...
Познати

Домот на Синан Сакиќ вреден илјадници евра изгоре до темел- пејачот ниту на оној свет никогаш нема да му го прости ова на него! (ФОТО)

Куќата на покојниот пејач Синан Сакиќ во Лозница изгоре до темел во пожар во вторникот поради што неговата ќерка...