понеделник, 4 мај 2020

Вести

Јачева-Улчар: Ставовите на бугарската политика за македонскиот јазик не ме изненадуваат, но ме изненадуваат политичарите од владеачката гарнитура!

Непријатно е чувството кога ќе се слушне изјава како онаа на амбасадорот Денко Малески кој за Крсте Петков Мисирков...
Познати

Овој 4 мај не е кобен само за Вучиќ: Македонија низ историјата загуби многу личности на овој датум, особено оваа пејачка (ФОТО)

Македонската јавност денеска остана во неверување по веста дека на 65 годишна возраст од коронавирус почина македонскиот...
Вести

Стаменковска Стојковски до Ангеловска: Да се грижевте за доброто на граѓаните немаше да учествувате во најголемиот предизборен поткуп во историјата на Република Македонија

Да се грижевте за доброто на граѓаните немаше да учествувате во најголемиот предизборен поткуп во историјата...
Вести

Заев, Спасовски и Пендаровски не смогнаа сили да се поклонат пред Делчев: Заев напиша статус, граѓаните го направија „попара““

Денес Македонија го слави споменот на Гоце Делчев кој својот живот го има дадено за независна и суверена Република...