недела, 5 април 2020

Вести

Славески: Оние кои што сега го критикуваат ВМРО-ДПМНЕ, молчеа кога Царовска со закон префрли 120 милиони евра од приватните во државниот пензиски фонд

Професорот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славески во своето гостување во емисијата Детектор...
Вести

Состојба со Ковид-19 во светот до 19 часот: Ниту една мерка не помага, во Италија бројката на новозаразени руши секакви рекорди

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.245.741 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати...
Вести

Ласовска: Нашата Чудесна Македонија во која Заев и неговите танцуваат со короната, а лекарите се најзаразени, апелираат за опрема, заштита и респиратори

Претседателот на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан...
Познати

Вељко и прати на Цеца приватна фотографија што прави со трудната Богдана во карантин, па пејачката не издржа- ја сподели со сите

Синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ наскоро треба да стане татко по прв пат, а радоста за тоа не ја крие ниту неговата...