април 2020

Вести

Мицкоски: Без темелна анализа за буџетот и штетите од корона кризата како ќе даваат ветувања, знам дека на СДСМ не им тешко да лажат, ама на нас ни е важно што ветуваме

-Кога го слушав на прес конференција Љупчо Николовски, вели ќе оделе со маски. Вие на избори маските и митинзите...
Економија

Мицкоски: За 14% е помало индустриското производство, луѓето мака мачат да врзат крај со крај, владата ги остави на милост и немилост

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва гостуваше во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија...
Вести

Мицкоски: Во првите три месеци годинава се случи масовен грабеж од 120 милиони евра или секое семејство го задолжија за 15 000 денари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за буџетскиот...
Вести

Мицкоски: Нема да дозволам да се појавуваат луѓе како вицевци во владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, мора да се има морален кодекс и не се сите исти

Имало многу контроверзни ликови на македонската политичка сцена од осамостојувањето па се до денес со кои се...
Вести

Чепрганов: Заев со брусилица го избриша делот бугарски или фашистички од споменик, што мисли тој ќе имаме бруслица историја и ќе ги бришеме историските настани

Кога станува збор за разговори или преговори во комисиите меѓу Македонија и Бугарија јасно е дека македонската...