понеделник, 30 март 2020

Вести

МЕРКИ ВО РЕГИОНОТ ПРОТИВ КОВИД-19: Во Србија 5, Словенија 3, Грција 6,8 милијарди евра, а во Македонија 100 метри да го шеташ кучето (ФОТО)

Разни полемики за (не)грижата околу епидемијата со коронавирусот се водат на социјалните мрежи, особено на Фејсбук. Еден...
Вести

Чулев: Да ги поддржиме полицајците и да соработуваме со нив- тие не` штитат од невидливиот непријател со кој се бори државата, но и целиот свет

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вечерва во Тетово ги посети полициските службеници кои на повеќе пунктови...
Вести

Сведоштво на син на пациент на физикална: Физиотерапевтот и болничарот кој носел храна се меѓу заразените, пациентите дома без тест!

По информацијата дека вкупно 10 лица се заразени со коронавирусот во заводот за Физикална рехабилитација во Козле...
Вести

Димитриев: Дел од оние што денес се гордеат со полската болница, тогаш критикуваа дека за нашата земја финансиски е неодржлив овој ресурс

Полската болница Roll 2, со ниво на опременост за хируршки интервенции, од утре во употреба за медицинска заштита...