четврток, 26 март 2020

Вести

СДСМ со предлогот за откажување на државното финансирање ја отвора вратата за корупција, а во исто време демонстрира лицемерие

Министерката за правда Рената Дескоска речиси не се откажува од намерата да се укине финансирањето на политичките...
Вести

Д-р Чибишев на денешниот LiveChat на ВМРО-ДПМНЕ : Хлоракинот и азитромицинот не се пијат превентивно и без контрола од доктор

Чибишев укажа дека социјалните мрежи се моќна алатка за да се пренесат информации, но и дезинформации и да ги искомплицираат...
Вести

Сагата со заглавените Македонци низ Европа продолжува: Државата за враќање на нашинците од Хрватска им нуди билети по повисоки цени од реалните (ФОТО)

Откако вчера до редакцијата на КУРИР пристигнаа стотици жалби од македонски граѓани заглавени низ цела Европа,...