четврток, 26 март 2020

Вести

Димитриевски: Иако постојано бараме, Владата го игнорира нашито барање за карантин на Куманово, додека соработката со МВР ни е одлична

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски и понатаму инсистира со неговото барање за ставање на општината...
Вести

Јаневска: Нашата група лекари работат од хуманизам и добра волја иако би имале полно право да одбијат работа затоа што работат незаштитени

Во вечерашната емисија „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа гостуваше професор доктор Весна Јаневска патолог. На...
Вести

Мисајловски: Се троши на репрезентации и патувања, наместо да се пренаменат средствата од буџетот за болниците и медицинскиот кадар

Во вечерашната „Клик Плус“ на ТВ21 телевизија, потретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, истакна дека...
Вести

Мисајловски: Власта ќе ги крати сите плати во администрацијата, а истата денеска потпиша договори за нови вработувања на неопределено

Мора да констатирам една работа дека добиваме различни изјави дали буџетот е ликвиден и дали има доволно пари...
Познати

Неодамна новинар ја запраша Емина доколку би имала корона, а сега во живо им се обрати на фановите- овие зборови на сите им значат

Пејачката Емина Јаховиќ денеска преку својот Инстаграм профил во живо со фановите сподели неколку работи поврзани...
Вести

Ралповски со апел до надлежните: Судовите и затворите се дувла на коронавирусот, дајте им поголема заштна опрема на полицијата и службените лица

Во јавниот сектор имаме големи проблеми со оваа пандемија. Затоа што, еве вработени што се во судска или затворска...
Вести

Мицкоски: Во исто време кога Заев порачува кратење на платите на работниците, во општина Гази Баба обезбедуваат 15 милиони денари за нови партиски вработувања

Ајде што задоцнето, делумно и лошо ги копираат анти кризните мерки што ги предлагаме. Ајде што Зоран Заев копира...