среда, 25 март 2020

Занимливости

Фотографија која ќе ви го стопли срцето: Македонски полицаец и медицинска сестра еден наспроти друг, секој во своја битка (ФОТО)

И додека социјалните мрежи се уште се преплавени од полицајците кои вчера ги навредуваа граѓаните и недолично...
Вести

Судијката Лазарова Трајковска: Уставниот суд важно е да завземе активна улога во следење на Уредбите со законска сила коишто ги носи Владата

Судијката Мирјана Лазарова Трајковска поранешна судијка на Судот за човекови права во Стразбург и актуелна судијка...
Вести

Димитриеска-Кочоска: Ние сме единствена земја со вакви економски мерки во време на криза, кога наместо да се стимулира потрошувачката – се намалуваат платите

Дополнителниот заменик министер за финансии Гордана Димитриеска – Кочоска во вечерашната емисија „Топ тема“...