сабота, 14 март 2020

Вести

МАРИЈА МИХАЈЛОВИЌ, МОЛЕКУЛАРЕН БИОЛОГ ОД МИЛАНО: Ние сме жив експеримент, допирате производ во продавница и веќе сте носител (ВИДЕО)

Молекуларниот биолог Марија Михајловиќ живее и работи во Милано, во Европскиот институт за онкологија. Српки...
Вести

Донесена официјална одлука: Се заоструваат мерките во борбата против коронавирусот – прочитајте кои мерки и официјално се донесени

На вечерашната владина седница, донесовме заклучоци со цел зајакнување на мерките за заштита од корона вирус: ❗...
Вести

Македонка, борец од првата борбена линија против коронавирусот: Бидтете одговорни и спречете смрт на блиски, ако снема респиратори луѓе ќе умираат

Експертката од Лабораторијата за генетика и персонализирана медицина на клиниката Жан Митрев, Марија Јаневска...