среда, 26 февруари 2020

Вести

Димовски: За жал, за прв пат по 10 години оваа власт ги покачи даноците, придонесите за пензиско и инвалидско осигурвање и акцизата

Вечерва на „Економски магазин“ гостуваше Илија Димовски кој што посочи дека за овие три години власта ништо...
Вести

Костов: Овој закон за јавно обвинителство не само што не ја унапредува јавно обвинителската функција и организација туку ја уназадува

Во денешната емисија на ТВ 24 „Анализа“ гостуваше аналитичарот Сотир Костов. Тој кажа дека новиот закон за ЈО...
Вести

Најнови информации: Идентификувани сите патници кои биле во комбе со жената заразена со коронавирус, ќе бидат во изолација!

Потврден е првиот случај на заболен од коронавирус во земјава. Станува збор за пациентка, родена 1970 година од Скопје,...