четврток, 20 февруари 2020

Вести

Бојаџи и одговори на Кузевска: Навредивте две земји членки на ЕУ мотори на европската идеја ако политиките на СДСМ се успешни како можеме ние негативно да влијаеме

Директорот на телевизија Алфа, Јани Бојаџи одговори на лажните обвинувања на Богданка Кузевска од СДСМ. Тој истакна...
Економија

Здружението на акционери на Топлификација ќе ја информира Енергетската заедница во Виена за државната помош за ТЕТО

Енергетската заедница со соопштение на својата интернет страница од 7 февруари информира за прелиминарни проценки...
Вести

Јанушев: Со новиот закон за ЈО сето она што го слушнавме за Заев и неговата поврзаност со „Рекет“ нема да може да се користи како доказ

Законот за јавно обвинителство никогаш не може да го види светлото на денот, истакна генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

(ВИДЕО) Бомба на еден од најблиските соработници на Заев: Екс премиерот му се jaвил на Боки 13 да му каже дека случајот е приjaвен

Вистината е како шило, па така кога тогаш се ќе излезе на виделина, може да демантира Зоран Заев, може да демантира...
Вести

Андоновски: Одговорноста за пасошите треба да се бара кај Спасовски, Чулев не може да планира нешто што било работа на Спасовски

Со оглед на тоа што во последните три години имавме министерство за внатрешни работи кое што имаше поголем број...