вторник, 18 февруари 2020

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Од СДСМ обвинија и за ширење на лажни вести, а денес Зекири потврди дека СДСМ е изворот на сите лажни вести во Република Македонија

На лагата и се кратки нозете, а последната на патолошкиот лажго Заев траеше само еден ден. Потпретседателот СДСМ,...
Вести

Хаос во министерството за финансии, зградата се распаѓа, Ангеловска и заменичката Елези се расправале преку дописи околу јавните набавки

Нешто чудно се случува во Министерството за финансии, се редат скандали секој нов ден. По оставката на шефот на...
Вести

Данев: Реформи во правосудството нема, власта вчера протестираше и покажа дека и самата не е задоволна од стореното

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев во емисијата „Отворено“ на телевизија 24 истакна дека експертите кои присуствуваа...
Вести

Стаменковска Стојковски: Законот за ЈО е донесен по насилен пат се со цел да се заштити криминалното работење на партиските структури на СДСМ

Не го поддржавме Законот за Јавно обвинителство бидејќи сметаме дека со овој закон ќе се прикрие криминалното...