недела, 16 февруари 2020

Хроника

Идентитетот ќе се утврдува во Скопје: Безживотно машко тело најдено на Шар Планина, полицајци со хеликоптер заминале да прават увид

Машко безживотно тело претпладнево е пронајдено на Шар Планина по што полициски службеници од Тетово со хеликоптер...
Вести

Мицевски до власта: Вие сте криминалци, поништување на гласање на закон и негово повторување е надвор од сите законски процедури

Криминалци, криминалци само тоа можам да го кажам, ова им го порача координаторот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски...