сабота, 15 февруари 2020

Вести

Мицкоски: Во СДСМ функционира штаб за правење на кризи, во ВМРО-ДПМНЕ за правење на програма- ќе се бориме за повеќе за секого

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Струмица оствари средба со здравствените работници. -Денес во Струмица...
Вести

Мисајловски во Шуто Оризари: Младите се иселуваат со забрзан тек, а стандардот кој стагнира само им ги напластува проблемите на граѓаните- но заедно ќе ја обновиме Македонија

Имав убава можност денеска да бидам со граѓаните во скопската општина Шуто Оризари. Нашите сограѓани Роми се конститутивен...
Вести

Ѓорѓиевски: Народот е разочаран од погубните политики на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ нуди враќање на достоинството на граѓаните на Македонија

Во рамки на активностите за обнова на Македонија денеска имав чест да се сретнам со луѓе од три населени места...
Хроника

Драма на скопскиот аеродром: Нападнат офицер за врски од Француската амбасада во Скопје кој вршел дополнителна проверка

Вчера во 17.15 часот било пријавено дека во зградата на „Меѓународен Аеродром Скопје“, на шалтер бр.14, Е.В.(29) од Р.Албанија...
Вести

Божиновски во посета на Крива Паланка: Граѓаните нетрпеливо го чекаат 12 април, да казнат, допринесат и помогнат во Обновата на Татковината

Денеска со Обновата ги посетив селото Луке и Жидилово во Крива Паланка, по што одржав состанок со Општинскиот...