петок, 14 февруари 2020

Вести

Мизрахи: Наместо да ја критикуваат мојата работа, бев мета на антисемитски напади- каде е таблата не ја прашувајте Мизрахи, прашајте ја Мила

Најпрво би сакала да и се заблагодарам на сите граѓани на Република Македонија, на ова собрание и на партијата...
Вести

Мицевски побара разрешување на Спасовски: За време на говорот во Собранието техничкиот премиер кажа Република Македонија

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ , Никола Мицевски побара да се додаде уште една точка на гласање...
Познати

Познатиот српски пејач на денот на вљубените ја запроси својата девојка- за оваа глетка сонува речиси секоја девојка (ФОТО)

Популарниот српски рапер Цоби сподели фотографии со своите фанови како и видео снимка која буквално ги разнежни...
Вести

Циркус во Собранието: Талат Џафери ги прекори „Фејсбук мејкерите“ од СДСМ кои вчера повикуваа итно да свика седница (ВИДЕО)

Исцрпена дискусијата ова е епилогот денешната седница на која цел ден пратениците од опозицијата и власта расправаа...