четврток, 6 февруари 2020

Вести

Бишевац: Моделот на владеење на Заев и СДСМ е “купи ден“ политика, на 12-ти април имаме сериозна шанса за промена во општеството

Главниот маркетиншки трик на Заев помеѓу двата изборни круга беше метлата, тоа начинот на функционирање на Зоран...
Вести

Мицевски до Шахпаска: Транспаренси Интернешнл ја оцени Македонија како најкорумпирана држава во Европа, за такво блескање мислите вие од СДСМ?

Менувате услови за Академија на судии и јавни обвинители, ги отфрлате критериумите кои што беа поставени во проекти...
Вести

Чулев ќе поднесе претставки: Шпекулациите беа обид за нарушување на мојот углед, интегритет и професионалност и манипулирање со јавноста

По повод денешните шпекулации и ширењето невистини во медиумите околу апсењето високи полициски функционери...
Вести

Мицевски: Заев знае што ќе му се случи по 12-ти април и сака да го одложи распуштањето на парламентот, за да донесе закон за ЈО што ќе го штити

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски на вечерашната дискусија во „24 Анализа“,...
Познати

Денес водат жестока битка за старателство, а погледнете како Северина и Милан го чекаа раѓањето на Александар (ВИДЕО)

Северина и Милан Поповиќ денес не се во добри односи, а некогаш уживаа во љубовта, додека пејачката беше бремена. Заедничка...