недела, 2 февруари 2020

Вести

Ѓорѓиевски: Заев ветуваше дека откупот на тутун ќе биде загарантиран, денеска целото производство на производителите им скапува

Земјоделците од регионот на Могила се разочарани и излажани, иако им беше ветувано загарантиран откуп, денеска...
Вести

Мицкоски на средба со пензионерите: СДСМ на пензионерите им одзеде 6900 ден, покачувањето со кое се фалат е помало од парите кои им ги украдоа

Пензионерите од Гевгелија на денешната средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го изразија своето...
Вести

Мизрахи на средба со претставници на здруженија со инвалидитет: За овие лица потребен е бенефициран стаж, бидејќи инвалидитетот го зема данокот со годините

Министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи при денешната нејзина посета на Гевгелија оствари средби...