понеделник, 27 јануари 2020

Вести

Шарените добија ослободителни пресуди, обвинението за Шиповиќ беше повлечено, Дудуш доби опомена, колку ќе добијат обвинетите за шамарите кои не се случија?

Денес на рочиштето за предметот „Насилство во Центар“ свој исказ дадоа 4 обвинети меѓу кои и Миле Јанакиески...
Вести

Стаменковска открива скандали: Не се почитувале судски одлуки во корист на вработени во Министерството за информатичко општество и администрација

Со влегувањето на Невенка Стаменковска Стојковски на местото заменик министер за информатичко општество од ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Факти на денот: Кацарска се јавила кај Јанева за да влијае врз истраги, Стефанова свесно кршела закони- Скопје повторно најзагаден град во светот…

ВМРО-ДПМНЕ ги посочи фактите кои, според партијата, го одбележаа денот: 1.Кацарска се јавила кај Јанева за да влијае...
Вести

Трипуновски: Најголемиот проблем на земјоделците им е неправилната распределба на земјоделското земјиште и неисплатените субвенции

Го посетив селото Пчиња во Куманово. Наголемиот проблем на земјоделците од Пчиња им е неправилната распределба...