петок, 24 јануари 2020

Вести

Германскиот амбасадор Герберих: Освен плата и поголем животен стандард на луѓето во Македонија им недостига и правна сигурност

Германија и Франција пред 57 години го потпишаа Елисејскиот Договор со кој што се помирија двете земји и почнаа...
Познати

Ова е најголемиот сон кој никогаш не му се оствари- еве што прави секоја година сестрата на Тоше за неговиот роденден (ФОТО)

Крушево утре ќе го одбележи 39. роденден на Тоше Проески, на својот сограѓанин, на македонската и балканска музичка...