среда, 22 јануари 2020

Познати

Ноќниот живот во Скопје по неговата смрт повеќе не е ист: Легендарниот диџеј вечно ќе се памети, зад себе остави сопруга и две дечиња

Пред четири години на денешен ден почина човекот со вистинско име Љупчо Петровски попознат како диџеј Бабура. Од...
Познати

Сите се загрижени за нејзиното здравје откако ги пиеше овие пилули- дури и познатата водителка со совет за Ана Николиќ (ФОТО)

Српската пејачка веќе со денови е топ тема во медиумите откако сподели фотографии од кои многумина се загрижија. Имено...
Вести

Трипуновски во посета на општина Лозово: Трајане земјоделците од оваа општина те бараат да им објасниш зошто едно им ветуваш, а на друг начин постапуваш

Дополнителниот заменик министер за земјоделие, Цветан Трипуновски денеска беше во посета на општина Лозово, каде...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ СО ФАКТИ НА ДЕНОТ: Македонија загуби 19 илјади нови вработувања, Заев го штити Курто Дудуш, Шилегов платил за чистење снег, а снегот го нема…

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение до јавноста откри неколку факти во врска со власта која е во заминување. Факти на денот: Република...