сабота, 28 декември 2019

Хроника

Трагедија вечерва ја потресе Македонија: Полицајци обезбедувале место каде се случила сообраќајка, а возило удрило во нив- еден починал

Полициски службеници од БПС-Гостивар П.Ѓ. и Ф.Ш. вечерва околу 19 часот на патот Тетово-Гостивар додека го обезбедувале...
Вести

Димовски: Министерство за локална самоуправа да постапува брзо и да не дозволи лични одмазди и пресметки базирани на злоупотреба на моќ и службена положба

Во четвртокот поставив пратеничко прашање до Владата на Република Македонија за ајдучкото однесување на повеќе...
Вести

Каракамишева: Убаво е да почне пракса на ангажирање луѓе во политиката со богати CV во својот професионален живот- со криминалциве тонеме!

Убаво е да почне пракса на ангажирање луѓе во политиката со богати CV во својот професионален живот, луѓе докажани...
Вести

Дали власта бега од избори- Двојните аршини на СДСМ при уставните толкувања: За Ковачки не може, за заменикот на Шекеринска може

Откако во јавноста излезе името на полковникот Драган Ковачки, како предлог на ВМРО-ДПМНЕ за технички министер...
Вести

Малчески: Нели бевте за НАТО, како тоа учесник во повеќе мировни мисии на НАТО силите, одликуван со ордени и заслуги за државата не е добар кадар?

Во право е Десковска, кандидатот на ВМРО ДПМНЕ нема слика со Боки13, не бил на ниедна нивна средба и настан! Замисли,...