среда, 18 декември 2019

Вести

Менкиноски за ветингот на Пендаровски: ВМРО-ДПМНЕ предлага подетален процес, а тоа е процесот кој се однесува на потеклото на имот

-Пред некој да започне некоја одредена позиција, да биде испитан и да се стави неговиот имот на проверка и неговиот...
Вести

Арсовски до Сарачини: Меѓуетничките односи не се релаксираат со вработувања и со функции туку со еднакви услови за градење на сите граѓани

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Димче Арсовски во вечерашното гостување во емисијата „24 Анализа“ на ТВ 24 кажа дека...
Вести

Мицкоски: Заев е единствениот актуелен политичар кој беше амнестиран, но очигледно е и главниот кој е заинтересиран за некоја идна амнестија поради актуелните афери

Добивам повеќе неформални информации дека луѓе пратени од Зоран Заев, преку свои канали се јавуваат, вршат притисок...