понеделник, 16 декември 2019

Скопје

Шилегов со навреда кон граѓаните: Ракија и алкохол многу ретко пијам во животот, тие што не ме сакаат се сиромашни и глупави

Вечерва Горан Момироски на Алфа телевизија му поставуваше прашања на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов,...
Вести

Стаменковска-Стојковски:СДСМ не дискутираше да се избере јавен обвинител по стандардите, туку само по име Катица Јанева

Во вечерашната емисија „Топ тема“, пратеничката Невенка Стаменковска-Стојковски зборуваше за Законот за обвинителство...