петок, 13 декември 2019

Вести

Тошевски: Заев лаже ниту ми го вратил просторот, ниту ми плаќале данок за деловниот простор каде е сместена ОО на СДСМ во Аеродром

Премиерот го познавам пред Шарената револуција и бевме многу блиски. Но да објаснам за деловниот простор каде...
Вести

Комисијата за труд и социјална политика на ВМРО-ДПМНЕ одржа трибина на темата  „Младите во Македонија – се уште сум тука, а зошто би заминал ?

Денеска Централната Комисија за труд, социјална политика, демографија и родови прашања на ВМРО-ДПМНЕ одржа трибина...
Занимливости

Оваа жена ќе ја прогласите за луда: Се вратила дома, а на новогодишната елка ја чекало изненадување од кое и се заледило крвта (ФОТО)

Постојат многу начини како да ја украсите новогодишната елка, но една жена прилично се изненадила од нејзиниот...
Вести

Ременски по шестчасовниот распит во Обвинителството за Рекет избега од новинарите: „Не знам дали сте вратари или новинари“ (ВИДЕО)

Пратеничката Фросина Ременски по пет чласа поминати во Обвинителството за организиран криминал каде вршеше увид...
Занимливости

Се маскирал во неговата мајка за да го положи нејзиниот возачки испит- а поради еден детаљ започнал пеколот кој скапо го платил (ФОТО)

Еден маж на 43 годишна возраст од Бразил се маскирал во неговата мајка како наместо неа би го полагал тестот за...
Познати

Неколку дена по раскинувањето со милијардерот ги шокираше сите- Емина не успеа да не ги додржи овие зборови поврзани со нејзиното здравје

После скоро година дена пејачката Емина Јаховиќ ја раскина врската со милионерот Седатин Саран пред неколку денови,...