недела, 8 декември 2019

Вести

Менкиноски во писмо до Каракачанов: Со процесот за признавање на македонското малцинство, ние вам на Бугарите ќе ви дадеме светлина за да имате подобра држава

Во вечерашната емисија “Уредниците на Алфа”, адвокатот Тони Менкиноски говореше за отвореното писмо до вицепремиерот...