вторник, 3 декември 2019

ТВ и Филм

„Би спиел со тебе во прва прилика“: Сандра – Африка доби непристоен предлог од Слоба Радановиќ среде емисија, но дали го прифати? (ФОТО)

Слободан Слоба Радановиќ, кој беше гостин во емисијата на Огњен Амиџиќ заедно со Сандра – Африка, ртече дека таа...
Вести

Блискиот соработник на Спасовски со критики за Владата: Од Прибе не сме се ни поместиле, актуелната власт нема ни план ни стратегија како да ги подобри состојбите во правосудството

Во своето гостување во емисијата „Само вистина“ првиот човек на Комисијата за ветинг во МВР, Никола Дујовски...
Вести

Силјановска Давкова за Уставен суд: Во многу моменти кога требаше да пресуди во името на правото, наликуваше на продолжена рака на власта

Во вчерашната емисија на Алфа ТВ проф. Др. Гордана Силјановска Давкова истакна дека во некои случаеви Уставниот...
Општини

Донев до Георгиевски: На што ги потрошивте парите од граѓаните кога немате еден инфраструктурен проект во Охрид спроведено?

Жестока дебата во студиото на ТВМ помеѓу пртеседателот на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Донев и градоначалникот...