вторник, 26 ноември 2019

Вести

Мицкоски со фрапантни информации: Брзо ќе излезе дека некој од Владата го предупредил Бојан дека е пријавен за „Рекет“

Некој од Владата го предупредил Бојан Јовановски дека Орце Камчев го пријавил случајот „Рекет“ истакна претседателот...
Вести

Мицкоски: Согласно европските пракси предлагам да се воведе кандидат за иден мандатар, тој што ќе загуби да се повлече од политиката

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говорејќи за престојните паралментарни посочи дека Изборниот...