недела, 24 ноември 2019

Познати

Цеца и Анастасија со најжешки комбинации на свадбата на Вељко- двете имаа шлиц до папокот, но од деколтето на Анастасија ќе ве заболе глава

Сите со месеци се прашуваа како ли ќе изгледа свадбата на деценијата која се случува денеска помеѓу синот на Цеца...
Познати

Тој гледа фудбал во обложувалница додека Богдана се мажи, а таа на Вељко му порача тешки зборови- ова се поранешните на Вељко и Богдана

Денеска целиот регион зборува за свадбата на деценијата која во моментов се случува во еден луксузен хотел во...
Хроника

ДРАМА ВО КАВАДАРЦИ: Пожарникарите вечерва го пробиле станот на жена која живеела сама и влегле во бањата- имале што да видат таму

Вистинска драма се случувала вечерва во Кавадарци, при која пожарникари спасиле жена на возраст од околу 80 години,...
Познати

Поради трагедијата во домот нема да присуствува на свадбата- оваа жена ја одби поканата од Цеца, но еве што им испрати на младите

Вдовицата на Шабан Шалиќ денеска требаше на присуствува на свадбата на синот на Цеца и тоа по покана на пејачката. Меѓутоа...
Општини

Вечерва загаденоста во Кочани ги надминува сите граници- власите и оваа зима ќе останат глуви на барањата на граѓаните за почист воздух (ФОТО)

Загаденоста во Македонија веќе со месеци ги мачи граѓаните, а властите речиси никаде да не преземаат ништо. Истото...
Познати

Започна прославата во ресторанот- Богдана невеста како од бајките, 500-те гости гледаа во нејзиниот фустан и длабоко деколте (ФОТО)

Попладнево Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана Родиќ се заколнаа на вечна љубов во светиот храм Свети...
Познати

Трета невеста во истата венчаница: По Цеца пред Богдана и оваа жена го има носено истиот невестински фустан кој е стар 24 години (ФОТО)

Како бомба одекна веста дека Богдана ќе го носи истиот венчален фустан за време на црковната венчавка кој го носела...
Хроника

Пијан нападнал Бугарин во угостителски објект, па потоа истото го чекало и полицаецот- еве ги деталите од вистинската драма

На 24.11.2019 во 00,30 часот пред пекара на бул.„Јане Сандански“ од полициски службеници од СВР Скопје, бил лишен од слобода...