петок, 22 ноември 2019

Вести

За Нова година вистинско разочарување: Врне снег во Босна и Херцеговина, а еве кога и во Македонија ќе пристигне снегот и зимата

Снежни врнежи ги изненадија граѓаните на Босна и Херцеговина. Снег падна на Купрес на југозападот на земјата. Според...
Познати

Зеде брдо пари како бакшиш на роденденот на Сораја, а истото ја чека во недела кога ќе пее на свадбата на синот на Цеца (ФОТО)

Александра Младеновиќ пееше на прославата за 33. роденден на Сораја Вучелиќ во Виена, а следбениците веќе со деновите...
Познати

Оваа снимка веднаш е избришана од интернет, а телевизиите не ја емитуваат- Еве што и направи овој маж на Колинда пред сиот народ (ФОТО)

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ денеска беше во посета во центарот на Задар каде посети неколку...
Вести

Игор Николов го повикува Филипче на дебата: Ајде да видиме какви мерки и подобрување на здравствениот систем направивте последниве 3 години

Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ денеска на својот Фејсбук профил објави статус во кој го повикува Венко Филипче да...
Вести

Трајановски: Кристофер Хил беше во Скопје кога ја направивме Илинденска, мислеше сме ја промашиле улицата која води до поранешната амбасада

Екс градоначалникот на Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски како свој проект првенец како градоначалник...