вторник, 19 ноември 2019

Занимливости

Невеста заглавила во сообраќаен метеж- доцнела на сопствената венчавка, па потоа добила несекојдневна понуда од пожарникарите

Невеста за малку ќе ја пропуштела сопствената свадба, откако останала заглавена во сообраќај, па ја „спасиле“...
Вести

Димовски со скандалозно тврдење: Советник на премиерот Зоран Заев ќе биде новиот избор за уставен судија во уставниот суд на Македонија

Новинарот Саше Димовски целосно ја разобличи политиката на власта во однос на правосудниот систем во Македонија,...
Познати

Сораја добила скапоцено богатство за роденденот: Богат додворувач и купи луксузен подарок, а од истиот ќе останете во неверување (ВИДЕО)

Српската старлета Сораја Вучелиќ неодамна го прослави својот 33-ти роденден а за истиот потрошила вртоглави 80...
Вести

Ивановски: Состојбата е загрижувачка, политичкиот и судскиот систем кои требаше да се борат за правна држава, доведоа до рушење на владеењето на правото

Поранешниот уставен судија, Трендафил Ивановски, во вечерашното гостување на „Топ Тема“ ја коментираше денешната...