понеделник, 18 ноември 2019

Вести

Децата од Лисиче учат во мизерни услови, родителите револтирани: Очајната состојба во ОУ „Димитар Македонски“ е врв на негрижата на властите

Основното училиште „Димитар Македонски“ во скопската населба Лисиче наместо достоинствени услови за настава,...
Познати

Цеца се качи на стол за да му пее, Вељко ја соблече кошулата- огномет и луксуз на сите страни на ергенската вечер на Ражнатовиќ (ФОТО)

Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ овој викенд ќе застане на лудиот камен заедно со неговата избраничка Богдана...
Економија

Ниски капитални инвестиции, чести измени на Законите и даночните решенија, непотребна мерка МОЈ ДДВ се само дел од критиките на ММФ

Меѓународниот Монетарен Фонд излезе со соопштение во врска со извршената мисија и разговори за економската состојба...