понеделник, 18 ноември 2019

Вести

Судот малтретира обвинети со години, додека обвинетите за демолирањето на канцеларијата на Иванов експресно добија условни казни

На денешното рочиште за случајот „Насилство во општина Центар“ на обвинетиот Даниел Трипуновски, кој има дијагноза...
Занимливости

Сопственичка е на компанија која вреди 85 милиони долари, а на својата свадба носеше венчаница од само 300 долари (ФОТО)

И покрај тоа што модната куќа „Sowpo“ вреди речиси 85 милиони долари, нејзината газдарица Џени Лу за нејзината венчавка...
Вести

Комисија за спорт на ВМРО – ДПМНЕ: Скандалозна лага на Дарко Каевски преку која во џеб ставил 1.641 евро од државната каса за 12 дена!

Имено, на директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, во јануари 2018 година, му биле исплатени трошоци...
Познати

На водителот му порача дека е безобразен- Наташа Беквалац ронеше солзи среде емисија, а причината ќе ги растажи сите (ВИДЕО)

Познатата српска пејачка Наташа Беквалац повторно се расплака среде емисија, откако тоа претходно пред неколку...