среда, 30 октомври 2019

Вести

Шилегов наместо решение, за проблемот со загадениот воздух се наврати 30 години наназад и обвини за тогашна негрижа за градот и животната средина

Ги живееме последиците од тоталната негрижа за Градот и на животната средина во изминатите три децении. Досегашните...
Вести

Мицкоски: Моите ставови се дијаметрално спротивни со оние кои ги напиша порталот кој ја толкуваше Иванка Василевска

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на телевизиското гостување вечерва на ТВ Шења, а во однос на објавувањето...