среда, 23 октомври 2019

Македонија

Доби брдо пари од реално шоу, копаше по контејнери, па поранешниот ја претепа- Кија цела во модринки се појави во емисија во живо (ФОТО)

Победничката на реалното шоу „Задруга 1“ и пејачка Кија Коцкар неодамна била нападната од својот поранешен сопруг...
Вести

Тортевски до директорката на Академијата за судии и обвинители: Дали сте примиле кандидати кои минатиот пат се обидоа да се запишат со фалсификувани дипломи за јазик?

Адвокатот Александар Тортевски на својот Твитер профил сподели статус во кои пишува дека веќе неколку недели...