среда, 16 октомври 2019

Познати

И по 12 години чувствува иста болка- сестрата на Тоше со еден коментар на социјалните мрежи откри колку и недостасува братот (ФОТО)

Денеска е најтажниот ден за Македонија во поновата историја, а 16 октомври нема човек што не го асоцира на загинувањето...
Познати

Жареше и палеше во 90-тите, а потоа стана алкохоличарка и исчезна без траг- пејачката се пресели во оваа селска куќа и живее до ден денес

Фолк пејачката Весна Змијанац која буквално жареше и палеше на овие југословенски простори во деведесеттите...
Вести

Ѓорѓиевски: За жал во Македонија изминативе три години владее беда и хаос, а ние сме спремни да подадеме рака на сите граѓани

Денеска се наоѓаме во општина Прилеп во рамки на нашата активност од страна на ВМРО-ДПМНЕ за Обнова на Македонија...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја започна својата „Обнова на Македонија“- преполни штабови во Радовиш, Демир хисар, Крушево и Кратово… (ФОТО)

ВМРО-ДПМНЕ денеска во рамки на својата теренска посета и средби со граѓаните под мотото „Обнова на Македонија“...
Познати

Оваа е најтешката ноќ за Македонија: Еве како познатите се простуваа од Тоше пред 12 години, од пораката на Весна Петрушевска ќе заплачете

Денеска се навршуваат 12 години од смртта на најголемата музичка ѕвезда во Македонија Тоше Проески. Пред точно...
Вести

Николов: Граѓаните се судрија со едно големо разочарување од СДСМ, имаше огромни, големи ветувања кои што се претворија во лаги

Денеска сме во Сопиште продолжуваме со разговорите со граѓаните, одзивот е завиден, заинтересираноста е прилично...
Вести

„Минималната плата треба да се зголеми, но на здрави основи, а не преку интервенционизам на Заев со кој ќе останат луѓе без работа“

Ако го анализираме периодот и деновите наназад ќе бидеме сведоци на овие камиказа политики на дуото Заев – Анѓушев...