вторник, 15 октомври 2019

Вести

Клековски: Доколку нема датум за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ, сметам дека е потребно распишување  на предвремени парламентарни избори

Извршниот директор на Македонскиот центар за меѓународна соработка Сашко Клековски смета дека доколку одлуката...
Вести

Љатифи: Цврстиот негативен став на Франција кон Македонија за почеток на преговорите се должи на скандалите на владата на СДСМ во изминатиот период

Универзитетскиот професор Шпетим Љатифи, смета дека барањето на Франција за промена на методологијата за почеток...
Познати

Неколку часа пред кобниот час: Вечерта на 15 октомври Тоше Проески кажа морничави зборови кои до ден денес останаа мистерија (ВИДЕО)

На 15 октомври некаде околу 21 часот заедно со Зафирчев го снимивме последното интервју на Тоше Проески. Мојата...
Вести

Николоски: Доколку СДСМ и Заев правеше реформи, Франција немаше да биде против почеток на преговорите на Македонија со ЕУ

Не само што не стагнираат со реформи, туку одат надолу и цвета корупција а економијата тоне и е логично да размислат...
Познати

Вакви нереални гради нема ниту во филмовите +18: Дара Бубамара денеска е топ тема во цела Англија, а причината нема да и се допадне (ФОТО)

Српската пејачка Дара Бубамара овие денови е во центарот на вниманието дури и во британските медиуми кои пишуваат...