понеделник, 14 октомври 2019

Познати

ФОТО: Досега не се пријавила поубава кандидатка во „Ѕвездите на Гранд“- а кога ќе дознаете колку години има ќе подзинете

Членовите на жири комисијата од „Ѕвездите на Гранд“ често се жалат дека ѕидот кој го имаат пред себе им е „најголемиот...
Вести

Мицевски до Локвенец: После две години од селфињата, прославите и концертите за датум за преговори, се уште нема никакви резултати

Координаторот на пратеничката група во собранието на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски на телевизиска дебата на МРТВ...
Вести

ФАТЕН НА ДЕЛО: Заменик министерот за здравство Асим Муса однапред зема 50 евра од побараните 1.000 за извршување на операција (ВИДЕО)

Заменик-министерот за здравство Асим Муса е вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело. Муса беше фатен...
Македонија

Инстаграм знае која е Сенидах па намерно не ја цензурира- пејачката ја крена маицата и без срам ги покажа г*лите гради (ФОТО+18)

Познатата пејачка Сенидах Хајдарпашиќ повторно е во центарот на вниманието овие денови откако сподели фотографија...
Познати

Не се појави на трибините, но не ја пропуштајте да ја погледнете сега: Оваа полска навивачка не ги остава македонските мажи на мира (ФОТО)

Полската фудбалска репрезентација вчеравечер ја совлада Македонија со 2:0 и го потврди пласманот на Европското...